MREXMRE

Farklı yüzeylere farklı tekniklerde kendi yarattığı karakterlerin merkezde olduğu işler üretmeye, hikayeler anlatmaya başlayan MRE, kendini Lowbrow, Kübizm ve Pop-Art’ın yakınlarında dolanarak sokakta da aktif olmaya çalışan bir sanatçı olarak tanımlıyor.

Tesadüfen Oradaydım, MRE’nin kendi içindeki derinliklere ulaşma ve yüzleşme süreci sonrasında kabullendikleriyle kurguladığı süregelen bir seri. Amacı, kendisine aktarılan ya da hatırlayabildiği olayları kendi üslubuyla kendine tekrar hatırlatmak. Her ne kadar son derece kişisel görünse de işlediği tüm konular, toplumun ve belki de bir neslin sorunlarına da işaret ediyor. Konuların sertliğine rağmen sanatçı, kullandığı renkler ve karakterleriyle gerçekliği yumuşatarak kişisel ve toplumsal travmalarla yüzleşme ve iyileşme olanağına açık kapı bırakıyor.

MRE, who started to produce works and tell stories on different surfaces, using different techniques, which focused on characters of his own creation, defines himself as an artist who tries to be active on the street by staying in touch with Lowbrow, Cubism and Pop-Art. 

I Was There by Chance is an ongoing series that MRE builds on what he admits after the process of reaching and confronting the depths within himself. His goal is to remind himself, in his own style, of the events that have been passed on to him or that he can remember. Although it may seem extremely personal, all the issues it deals with also point to the problems of society and perhaps a generation. Despite the harshness of the subjects, the artist softens reality with the colors and characters he uses, leaving the door open to the possibility of healing and facing personal and social traumas.

Ilk Bağımlılık, Tuval Üzerine Akrilik / Acrylic on Canvas 40 x 80 cm, 2022
Babasının Tatlı Rehinesi, Tuval Üzerine Akrilik / Acrylic on Canvas 40 x 50 cm, 2022
Bir Zamanlar Dolapdere'de, Tuval Üzerine Akrilik / Acrylic on Canvas 45 x 60 cm, 2022
Bebek Kaçırma, Tuval Üzerine Akrilik / Acrylic on Canvas 55 x 55 cm, 2022
Fark Edilen Ilk Ölüm, Tuval Üzerine Akrilik / Acrylic on Canvas 40 x 40 cm, 2022
Sorgulama, Tuval Üzerine Akrilik / Acrylic on Canvas 100 x 40 cm, 2022