Afiş Tasarım: Ozan Atalay

2013 yılından bu yana gerçekleştirdiği sergilerle güncel sanatta benzersiz bir keşif alanı yaratan Mamut Art Project ve illüstrasyon sanatçılarının müzikle olan kişisel bağlarından yola çıkan hayali konser afişi projesi Dream Gigs Illustrated, bir araya geliyor. 19-31 Ekim 2021 tarihleri arasında, Yapı Kredi bomontiada B Blok’ta ve sürpriz alanlarda gerçekleşecek “Mamut x Dream Gigs Illustrated” sergisi, müzikal hayallerin odağına Türkiye’de müzik kültürünü besleyen mekânları alıyor.

34 sanatçının tasarladığı hayali konser afişlerinde, bağımsız sahnelerden kurumsal salonlara, kimliğini müzik üzerinden oluşturan alt-kültürlere ev sahipliği yapan kent mekânlarından bir kültürel buluşma ve aktarım noktası işlevi gören müzik dükkânlarına, Türkiye’nin yakın tarihindeki birçok canlı performans alanı ve müzik ile özdeşleşmiş mekân anılıyor. Takip edilen müzikal harita, kente dair hafızamızı tazelerken, sosyal yaşam ve mekândaki süregelen değişimin müzik etkinlikleri üzerinden okunmasına olanak sağlıyor.

Dünyanın her yerinden sanatçıların ağırlandığı bu hayali konserlerin afişleri, canlı müzik etkinliği deneyiminden uzak kaldığımız bir dönemde, anılarımızı canlandırmanın yanı sıra geleceğe dair yeni hayaller kurduruyor. “Mamut x Dream Gigs Illustrated” sergisi ile yalnızca unutulmaz konser mekânlarının, müziğin nabzının attığı sokakların, müzikseverlerin uğrak noktası olan pasajların değil; müziğin kendisinin hayatımızdaki yerini ve onunla olan bağımızı yeniden, daha güçlü hissediyoruz.

Aksel Ceylan
Alternatecyborg
Aytaç Öztürk
Burak Beceren
Burak Tozkoparan
Can Dağlı
Cincinius
Cosmicnutz (Selin Türkü Birben)
Dilara Akbal
Doğa Can Ertürk
Ece Haskan
Efe Akarca
Efe Akarca
Ekmel Ayar
Erdem Yıldız
Ethem Onur Bilgiç
Gizem Winter
Hande Koçhan
Hürkan Alcan
Kübra Su Yıldırım
Max On Duty
Merve Atılgan
Merve Yiğit
Ozan Aktuna
Ozan Atalay
Saydan Akşit
Sercodelic
Somonzi
Tolga Tarhan
Tuğçe Türksoy
Ufuk Barış Mutlu
Uğur Acil
Vardal Caniş
Volkan Aydemir
Yiğit Yerlikaya