Aslı Çelikel

Pür, görsel sanatçı ve yönetmen Aslı Çelikel’in sabah uyandığında görmeyi hayal ettiği dünyanın küçük parçalarından oluşuyor. Çelikel bu seriyi, insanlığa dayatılan sentetik ve bir o kadar da kaotik dünyanın zihninde yarattığı kirlilikten arınma isteği olarak görüyor.

Sade, yavaş bir dünyanın özlemini çeken bir şehir insanın objektifine takılan imgeler, farklı duygu durumlarına işaret ediyor. İç ve dış mekanlarda çektiği karelerde sanatçı, birlikte sunduğu enstantane fotoğraflarla yalnızlığa, yaralara, işaretlere, küçük sade mutluluklara ve sessizliğe dair kısa öyküler anlatıyor.

Pure, consists of small pieces of the world that visual artist and director Aslı Çelikel imagines seeing when she wakes up in the morning. Çelikel views this series as a desire to get rid of the pollution created in her mind by the synthetic and chaotic world imposed on humanity.

The images that are caught in the lens of an urbanite that longs for a simple, slow world point to different emotional states. In the interior and exterior snapshots, the artist tells short stories about loneliness, wounds, signs, small simple happiness and silence in the series of frames presented together.