Mamut Performansları

MAMUT PERFORMANSLARI HAKKINDA

Geçtiğimiz üç sene içinde; performans program içeriğimizi daha da geliştirip, Mamut içerisinde belli bir noktaya taşıyarak, performans sanatı disiplinini hak ettiği ortamda ve değerde sunabilmek için, her sene yeni bir kavram ekleyerek ilerledik.

2016 senesinde Simge Burhanoğlu ve Seyhan Musaoğlu küratörlüğünde “Performansı Farkettiniz mi?” teması altında başlattığımız Performans Programı ile Mamut Art Project’e performans sanatını da dahil etme fırsatını yakaladık. Programa daha sonraki senelerde kendine ait bir alan sunarak Mamut Performanslarını  “Nasılsın?” Ve “Maddesiz?” temaları altında devam ettirdik.

Süreç boyunca sanatçılarla edindiğimiz çok yönlü deneyimler; performans sanatındaki olanaksızlıklar ve alan konusundaki kısıtlı seçenekleri daha iyi değerlendirme fırsatı yarattı. Ziyaretçilerimizin performans sanatına olan ilgilerinin artışı da bizi her yönde daha geniş bir bakış açısıyla hareket etme konusunda heyecanlandırdı.

Böylece 2019’daki başvuru şartlarımızı daha da özgürleştirerek, Mamut Art Project küratörlüğü altında, belli bir tema olmaksızın, tüm performans sanatçılarına fırsat sağlayacak hale getirdik.

Bu yıl birbirinden farklı performanslar ile Mamut Performansları 2019 Programı’nda  yer alacak sanatçılar; sizleri oyun oynamaya, dilek dilemeye, dans etmeye ve değişime tanık olmaya kadar uzanan pek çok farklılığa davet edecek.

Tüm program detayları 22 Mart 2019 tarihinde sitemize eklenecektir.